REVERSIBLE PADDED SHEET TOPPER N COOL SP S2509 FLOWER GY S
RM89.90
Spec/Size
| Product Code | 2115100033624 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W100 x D200 x H1cm |
| Materials | Nylon/polyethylene |
| Weight | 0.85kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W28 x D13 x H25cm |
| Package Weight | 0.86kg |
| Made In | CHINA |
Single Size
[Nitori's Cooling Touch (N-Cool Super)] Outer Fabric
●Cooling touch (outer fabric)
●Antibacterial and deodorizing (outer fabric)
●Deodorizing (lower layer of padding)
●Uses moisture-absorbing cotton (lower layer of padding)
●Can be used on both sides
■Composition
Outer fabric: Composite fiber (nylon/polyethylene) 55%, nylon 45%
Filling: Upper layer polyester 100%, lower layer polyester 65%, synthetic fiber (acrylate) 35%
Inner fabric: polyester 100%
■Machine washable (use a laundry net)
*This product is for the fitted sheet only.