REVERSIBLE PADDED SHEET TOPPER N COOL SP K BL S2502
RM149.00
Spec/Size
| Product Code | 2115100051697 |
| Color | MIDDLE BLUE |
| Size | W180 x D200 x H1cm |
| Materials | Nylon polyethylene |
| Weight | 2.2kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D25 x H19cm |
| Package Weight | 2kg |
| Made In | CHINA |
King size
[Nitori's cooling touch (N Cool Super)] Outer fabric:
● Cool touch (outer fabric)
● Antibacterial and deodorizing (outer fabric)
● Deodorizing (lower padding layer)
● Uses dehumidifying cotton
● Can be used on both sides
■ Composition
Outer fabric: Composite fiber (nylon/polyethylene) 55%, nylon 45%
Filling: Upper layer 100% polyester, lower layer 65% polyester, synthetic fiber (acrylate) 35%
Lining: 100% polyester
■ Machine washable (use a net)
*This product is sold as a mattress pad only.