REVERSIBLE NCOOL BLANKET WSP S2511 FLOWER RO Q
RM199.00
Spec/Size
| Product Code | 2115100052489 |
| Color | LIGHT ROSE |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | NYLON POLYETHYENE |
| Weight | 1.5kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W13.5 x D17 x H22cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's Cool-to-the-Touch (N Cool Double Super)] Lining:
●Cool-to-the-Touch (lining)
●Sustained cooling (lining back PCM processing)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Pilling resistant (lining)
●Moisture-wicking and quick-drying (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: Pile 80% polyester, 20% rayon ;
Ground yarn 100% polyester;
Lining: 65% polyethylene, 30% nylon, 5% polyurethane (PCM processing)
■Machine washable (use a laundry net)