REVERSIBLE NCOOL BLANKET WSP Q WH S2503
RM199.00
Spec/Size
| Product Code | 2115100052342 |
| Color | WHITE |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | Polyethylene nylon |
| Weight | 1.59kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W13.5 x D13.5 x H22cm |
| Package Weight | 1.59kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's Cooling Touch (N Cool Double Super)] Lining:
●Cooling Touch (lining)
●Sustained Cooling (PCM backing)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Water-wicking and quick-drying (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: 80% pile polyester, 20% rayon ;
Ground yarn: 100% polyester;
Lining: 65% polyethylene, 30% nylon, 5% polyurethane (PCM processing)
■Machine washable (use a net)