REVERSIBLE COMFORTER N COOL WSP Q GY S2503
RM249.00
Spec/Size
| Product Code | 2115100052182 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | SpandexNylon polyurethane |
| Weight | 1.6kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D25 x H21cm |
| Package Weight | 1.64kg |
| Made In | CHINA |
Queen Size
[Nitori's Cool-to-the-Touch (N Cool Double Super)] Lining:
●Cool-to-the-Touch (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Deodorizing (filling)
●Dehumidifying cotton filling (padding)
●Water-absorbing and quick-drying (lining)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: Pile 80% Polyester, 20%
Rayon Ground Yarn 100%
Polyester Lining: 65% Polyethylene, 30% Nylon, 5% Polyurethane
Nonwoven: 100% Polypropylene (PCM processed)
Filling: 80% Polyester, 20% Synthetic Fiber (Acrylate)
■Machine Washable (Use a Net)