REVERSIBLE COMFORTER N COOL Q GY S2501
RM179.00
Spec/Size
| Product Code | 2115100051574 |
| Color | LIGHT2 GRAY |
| Size | W200 x D200 x H1cm |
| Materials | POLYESTER/NYLON |
| Weight | 1.9kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W29 x D19 x H25cm |
| Package Weight | 2kg |
| Made In | CHINA |
Queen size
[Nitori's Cool-to-the-touch (N-Cool)] Lining:
●Cool-to-the-touch (lining)
●Antibacterial and deodorizing (lining)
●Deodorizing (filling)
●Uses dehumidifying cotton (padding)
●Can be used on both sides
■Composition
Fabric: 100% Polyester
Filling: 80% Polyester, 20% Synthetic Fiber (Acrylate)
Lining: 70% Polyester, 30% Nylon
■Machine washable (use a net)