REFILL CLEANER 3P NANAME SR
Spec/Size
| Product Code | 2112200002857 |
| Color | WHITE |
| Size | 16 x 5 x 5cm |
| Materials | PAPER / SYN RUBBER |
| Weight | 0.11kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 16 x 5 x 23cm |
| Package Weight | 0.54kg |
| Made In | CHINA |
Product Description
-
Diagonal cut design allows for smooth and easy peeling. No need for scissors.
-
Convenient to use anytime when needed.
Size (approx.)
-
Width: 160 mm
-
Core inner diameter: 38 mm
Compatible with standard sizes across brands
Roll Length
-
90 sheets per roll
Quantity
-
Pack of 3 rolls
Material / Quality
-
Tape: Paper
-
Adhesive: Synthetic rubber
-
Release paper: Paper
Handling Precautions
-
Adhesion may weaken over time depending on storage conditions, even before opening.
-
To maintain adhesive strength, avoid storing in high temperatures (near fire, stoves, heaters), direct sunlight, or outdoors.
-
This product is intended for carpets only. Do not use on flat surfaces such as flooring, glass, or tatami, as the adhesive may become difficult to remove.
-
Do not use on long-pile carpets (approximately 2 cm or more) or mats, as the tape may get tangled.