MULTI FIT SHEET2 COTTON WASH WH S
Original price
RM71.90
Current price
RM45.00
Spec/Size
| Product Code | 250751811600 |
| Color | WHITE |
| Size | W100 x D200 x H40cm |
| Materials | COTTON |
| Weight | 0.68kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W13.5 x D12 x H22cm |
| Package Weight | 0.72kg |
| Made In | CHINA |
Single size
●Can be used as a futon or mattress
●Rubber on the back
■Compatible futon size: 100cm wide x 210cm long
■Compatible mattress size: up to 100cm wide x 200cm long x 38cm deep
■Number of threads (approx.): 106Outer fabric: 106 threads *"Number of threads" refers to the total number of "warp threads" and "weft threads" per inch (2.54cm) . The higher the number, the thinner the threads used, so the softer and finer the fabric will be. Fabrics with 250 threads or more are called high density fabrics.
■Machine washableThis is a fitted sheet only.